FEDOROWICZ I WSPÓLNICY KANCELARIA PRAWNA sp.k.

Prawo spadkowe

Dziedziczenie, zachowek, dział spadku
Dziedziczenie, zachowek, dział spadku

PRZYGOTOWANIE POSTĘPOWANIA SPADKOWEGO


Z pozoru nieskomplikowane postępowania w przedmiocie stwierdzenia nabycia spadku i działu spadku mogą okazać się zawiłymi postępowaniami trwającymi niekiedy dekadę. Można tego uniknąć, poprzez odpowiednie przygotowanie postępowania spadkowego przez zawodowego pełnomocnika, zebranie istotnych dla sprawy informacji i dokumentów przed wszczęciem postępowania. 


OCHRONA PRAWNA


Powierzając naszej kancelarii prowadzenie sprawy spadkowej zyskują Państwo realną perspektywę zakończenia czynności sądowych z oczekiwanym skutkiem. Nie zwlekając z rozwiązaniem trudnych spraw dotyczących dziedziczenia, często wobec przeciwstawnych interesów uczestników postępowania, unikają Państwo również możliwej odpowiedzialności za długi spadkowe.

 

POSTĘPOWANIE SĄDOWE

 

Doprowadzenie do zgodnego działu spadku nie zawsze jest możliwe, co powoduje konieczność przeprowadzenie zawiłych czynności sądowych, wymagających wiedzy prawniczej i doświadczenia. Kancelaria, na gruncie wieloletniej praktyki, proponuje sprawdzone rozwiązania, zmierzające do skutecznego zakończenia postępowania spadkowego.

 

WSPÓŁPRACA

 

Każde postępowanie spadkowe wyceniane jest indywidualnie wobec niezliczonej ilości możliwych wątków w postępowaniu spadkowym. Będą to w szczególności postępowania zmierzające do:

 – stwierdzenia nabycia spadku

 – działu spadku (umownego lub sądowego) 

 – lub uzyskania zachowku.  

Przed wszczęciem postępowania spadkowego zapoznamy Państwa z jego specyfiką i udzielimy niezbędnych wskazówek prowadzących do podjęcia właściwych decyzji.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Fedorowicz i Wspólnicy Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa